SPECJALIŚCI LECZENIA BORELIOZY W BYDGOSZCZY I TORUNIU

Personel zatrudniony w naszym Centrum należy do wysokospecjalistycznej kadry medycznej, z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce, leczeniu i holistycznym prowadzeniu pacjentów z boreliozą i chorobami zakaźnymi, odzwierzęcymi. Nasi lekarze przez wile lat zdobywali swoje doświadczenie pracując w m.in. Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii CM UMK, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy i Wojewódzkiej Poradni Chorób Zakaźnych. Są aurorami wielu artykułów naukowych, popularnonaukowych czy wystąpień zjazdowych na temat boreliozy, chorób zakaźnych czy chorób odzwierzęcych. Występowali jako eksperci w programach telewizyjnych, radiowych oraz na łamach prasy lokalnej na tematy związane z kleszczami i chorobami przez nie przenoszonych. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w zebraniach, zjazdach czy konferencjach naukowych.

hepatolog Bydgoszcz Dybowska Dorota Athleticomed
Dr n. med

Dorota Anna
Dybowska

Specjalista chorób zakaźnych i chorób wątroby. Wykładowca naukowy i szkoleniowiec nowych lekarzy. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy oraz w AthleticoMed w Bydgoszczy.


O mnie

Jestem specjalistą chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych u dorosłych i hepatologiem, w trakcie specjalizacji z transplantologii klinicznej. Jestem konsultantem wojewódzkim dla województwa kujawsko-pomorskiego w dziedzinie chorób zakaźnych.

Praca zawodowa 

Od 01.08.2019r. Jest dyrektorem do spraw medycznych Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy.

Od 01.2019r. jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Od 1.03.2018r. pracuje w Poradni Transplantacji Wątroby Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy.

Od 01.03.2017r. został konsultantem z dziedziny hepatologii Kliniki Chirurgii Wątroby Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Od 01.09.2015r. został adiunktem w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, następnie w 2017r. objął stanowisko docenta, a w 2019r. został powołany na stanowisko profesora akademickiego.

Od 01.08.2015r. do 06. 2019r. był koorydnatorem Zespołu Poradni Specjalistycznych Fundacji na Rzecz Zwalczania Chorób Zakaźnych- HepatoMedica – Poradnia Chorób Wątroby z pracownią Fibroscanu; TropicMedica – Poradnia Medycyny Podróży; InfectoMedica – Poradnia Chorób Zakaźnych.

Od 03.12.2012r. do 07.2019r.  pracował jako lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Od 01.03.2006r. do 12.2012r.- pracował jako lekarz w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Nefrologii Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy.

Od 2009r. prowadzi Poradnię Chorób  Wewnętrznych, Chorób Wątroby, Chorób Infekcyjnych i Zaburzeń Metabolicznych CM Gizińscy w Bydgoszczy.

Jestem autorem i współautorem ponad 200 prac opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, w których dominuje tematyka chorób wątroby,  boreliozy, otyłości i zaburzeń metabolicznych.

Odbyłem liczne szkolenia i staże, w tym w prestiżowych i renomowanych klinikach m.in. Hospital General Universitario Valle Hebronu w Barcelonie, University Hospital Inselspital w Bern.

Jest członkiem Polskiego, Europejskiego i Światowego Towarzystwa Badań nad Otyłością- lekarz

Lekarz dr n. med.

Dorota
Dybowska

specjalista chorób zakaźnych i chorób wątrowy, hepatolog

Lekarz

Joanna
Szefke

specjalista neurolog

Lekarz dr n. med

Magdalena Nowaczewska

specjalista neurolog

Jestem absolwentką wydziału lekarskiego Collegium Medicum Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Specjalizuję się w pediatrii, a także w chorobach zakaźnych. W Centrum Leczenia Boreliozy prowadzę diagnozę i leczenie u dzieci i młodzieży. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. 

Specjalizuje się w:

  • Leczeniu boreliozy i chorób odkleszczowych u dzieci,
  • Diagnostyce neuroboreliozy u dzieci,
  • Leczeniu zakażeń wrodzonych cmv, toksoplazmoza,
  • Prowadzeniu kobiet w ciąży z podejrzeniem toksoplazmozy czy zakażenia cmv,
  • Leczeniu chorób odzwierzęcych u dzieci.

Specjalizuje się w:

  • Leczeniu boreliozy i chorób odkleszczowych u dzieci,
  • Diagnostyce neuroboreliozy u dzieci,
  • Leczeniu zakażeń wrodzonych cmv, toksoplazmoza,
  • Prowadzeniu kobiet w ciąży z podejrzeniem toksoplazmozy czy zakażenia cmv,
  • Leczeniu chorób odzwierzęcych u dzieci.
Lek. med

ŁUKASZ SOBOLEWSKI

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z chorób zakaźnych

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu układów krążenia, oddechowego, pokarmowego, endokrynnego oraz chorób zakaźnych.

Ukończył wydział lekarski CM UMK w Bydgoszczy.

Doświadczenia nabierał w Klinice Alergologii, Immunologii Kliniczej i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego im. Dr Jana Biziela, następnie na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala w Szubinie oraz w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Obecnie pracuje jako kierownik Izby Przyjęć i koordynator do spraw hepatologii Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hepatologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Dzięki zdobytej pod kierunkiem nauczycieli o ponadprzeciętnej wiedzy oraz wykorzystaniu własnego wieloletniego doświadczenia potrafi ocenić pacjenta holistycznie, kierując się zawsze dobrem i korzyścią dla chorego.

Dr Sobolewski traktuje chorych i ich rodziny po partnersku, ustalając wspólnie najlepszy plan diagnostyki i leczenia.

rehabilitacja i fizjoterapia jest prowadzona przez fizjoterapeutów AthleticoMed

logo athleticomed
Certyfikaty naszych specjalistów leczenia boreliozy

Jeśli zmagasz się z boreliozą lub podejrzewasz ją u siebie lub swoich bliskich, to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami leczenia boreliozy. Nasi lekarze to doświadczeni specjaliści posiadający wiedzę, umiejętności a także wieloletnie doświadczenie, które pozwala im na prowadzenie całego procesu leczenia na najwyższym poziomie.